przez | 4 czerwca 2023

na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

04.06.-11.06.2023

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

1. Świętujemy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego, we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 9

procesja do 4 ołtarzy – bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy oraz ozdobienie trasy procesji.

2. Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św.
  3. Dzieciom komunijnym dziękuję za włączenie się w akcję „Dzieci komunijne dzieciom misji” i ofiarowanie 420 zł na pomoc dzieciom na misjach.
  4. Zachęcam dziewczynki ze szkoły podstawowej i młodsze do sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek we środę o godz. 16.
  5. W sobotę wyjeżdżamy z dziećmi z kl. 4 oraz ich rodzicami wyjeżdżamy do Krzeszowa aby świętować Rocznicę I Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka po Mszy św. na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

(III) Krystian WIĘCŁAW, zam. w Stanowicach i Jolanta WIĘCŁAW z d. CIOŁCZYK zam. w Stanowicach