przez | 28 maja 2023

na Uroczystość Wniebowstąpienia

28.05.2023 r.

Obmyj, co nieświęte, Oschłym wlej zachętę, Ulecz serca ranę.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wsp. św. Jana Sarkandra, we środę Święto Nawiedzenia NMP, we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i tow.
  2. Od poniedziałku do soboty dzieci Komunijne przeżywać będą tzw. Biały tydzień. Codziennie spotykać się będziemy na Eucharystii aby cieszyć się możliwością przyjmowania Pana Jezusa. We wtorek udamy się na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy, są jeszcze 4 wolne miejsca jeśli ktoś chciałby z nami jechać. Przy okazji bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz ofiarę na remont wieży w wys. 1600 zł. Bóg zapłać.
  3. W piątek, a nie jak zwykle w sobotę odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem
  4. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo majowe połączone z wręczeniem dzieciom komunijnym pamiątkowych obrazków.
  5. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

(II) Krystian WIĘCŁAW, zam. w Stanowicach i Jolanta WIĘCŁAW z d. CIOŁCZYK zam. w Stanowicach