przez | 21 maja 2023

na Uroczystość Wniebowstąpienia

21.05.2023 r.

Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, * aż do skończenia świata. * Alleluja.

1. Przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Rity z Cascii, we środę wsp. NMP Wspomożycielki wiernych, w piątek wsp. św. Filipa Neri.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10 przeżywać będziemy I Komunię św. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 10 dzieci po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Próby dla dzieci w poniedziałek i w piątek o godz. 16.00.
  3. Na koniec bardzo nieprzyjemna sprawa. We czwartek dostałem od pana Krzysztofowicza wypowiedzenie umowy opieki nad cmentarzem. To wypowiedzenie jest związane z podwyżką jaka zafundowali nam radni miejscy – z 1000 zł – co już było wysoką stawką podwyższono koszt umowy śmieciowej na 3000 zł miesięcznie. Wczoraj upłynął termin pierwszej raty, a do końca roku parafia ma zapłacić jeszcze 27 tys. zł.
  4. Druga sprawa też związana z cmentarzem – komuś nie spodobała się korekta drzew na cmentarzu i wg mediów Urząd wszczął postepowanie w tej sprawie. Nie dostałem jeszcze żadnego wezwania.
  5. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

(I) Krystian WIĘCŁAW, zam. w Stanowicach i Jolanta WIĘCŁAW z d. CIOŁCZYK zam. w Stanowicach