przez | 14 maja 2023

na VI Niedzielę Wielkanocną

14.05.2023 r.

„Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.”

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  2. We środę firma alpinistyczna zakończyła montaż krzyża na naszym kościele. Ostateczny koszt tej operacji wyniósł 58 tys. zł netto czyli 72 tys. brutto (z tego 44 tys. montaż a 14 tys. materiały i przygotowanie krzyża, kuli, mocowań i obróbek blacharskich). Jeśli otrzymamy obiecane dofinansowanie z miasta pokryje ono należny podatek. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. (galerię zdjęć z remontu mozna obejrzeć TUTAJ)
  3. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom wczorajszej agapy dziękczynnej oraz organizatorom i fundatorom. Dzisiaj po Mszy św. panie będą jeszcze rozprowadzać ciasto – w sam raz na niedzielny stół – zapraszamy.
  4. Również wczoraj zainicjowaliśmy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Każdego 13-tego dnia miesiąca (od maja do października) spotykać się będziemy na procesji ze świecami wypraszając łaski dla całego świata.
  5. W piątek na godz. 17 na spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek o godz. 17 i w sobotę o godz. 10 spotkanie dla dzieci przed I Komunią św.