przez | 7 maja 2023

na V Niedzielę Wielkanocną

07.05.2023 r.

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele.

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu lit.: w poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Stanisława, głównego patrona Polski i Diecezji Świdnickiej. W sobote wsp. NMP z Fatimy.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Majówki codziennie o pół godz. Przed Mszą św. godz. – 18.00. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.
  3. Jutro firma alpinistyczna przy pomocy wielkiego dźwigu zamontuje krzyż na wieży naszego kościoła. Przypominam o utrudnieniach z tym związanych. Droga powyżej kościoła będzie zablokowana przez kilka godzin.
  4. We wtorek panowie Kuczma, Baka i Szczygieł uprzątnęli część ścinków z cmentarza. Bóg zapłać. Jeśli ktoś chciałby się zaopatrzyć w chrust na zimę to można brać gałęzie pozostałe na cmentarzu.
  5. W sobotę zapraszam na dziękczynny festyn. Podziękujemy Panu Bogu za remont wieży. Spotkajmy się o godz. 18.30 na Mszy św. następnie wspólna agapa przy kiełbasce z grilla, żurku i cieście a zakończymy o 21 nabożeństwem fatimskim. Na nabożeństwo przynosimy świece.
  6. W piątek o 17 na kolejną katechezę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św.