przez | 30 kwietnia 2023

na IV Niedzielę Wielkanocną

30.04.2023 r.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, nazwaną Niedziela dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o święte powołania do służby Bożej. W kalendarzu liturgicznym: jutro (01.05) wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w czwartek św. Floriana, męcz., patrona m. in. strażakow, w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  2. Jutro pierwszy dzień maja, miesiąca poświęconego w szczególny sposób Matce Najświętszej. Zapraszam do uczczenia Matki Bożej przez wspólny śpiew Litanii Loretańskiej. Majówki codziennie o godz. 18. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.
  3. Wczoraj wraz z dużą grupa pielgrzymów nawiedziliśmy Kraków. Z rąk kard. Dziwisza odebraliśmy relikwie św. Jana Pawła II przeznaczone do kultu w naszej parafii.
  4. we czwartek firma alpinistyczna rozpoczęła prace na wieży naszego kościoła. Po przygotowaniu odpowiedniego osprzętu 8 maja planujemy montaż krzyża przy pomocy dużego dźwigu, który na kilka godzin uniemożliwi korzystanie z drogi publicznej. Proszę wzięcie tej operacji pod uwagę w poniedziałek 8 maja.
  5. W środę, 3.05, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msza święta o godz. 18.30
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek o 19.00 Godzina Święta. Szczególnie będziemy polecać sprawę powołań, także z naszej Parafii. W sobotę do południa odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, a popołudniu o godz. 18.00 Różaniec w int. wynagradzających i litania loretańska.
  7. Dzieci przygotowujące się do Komunii na kolejną katechezę zapraszam w piątek na godz. 17.00. Na spotkanie dzieci przynoszą indeksy z przygotowania.
  8. Radzie Sołeckiej bardzo dziękuję za ofiarę 3000 zł na remont wieży. Uczestnikom wczorajszej pielgrzymki za ufundowanie relikwii, paniom Edycie Cichoń i Marcie Banaś za ufundowanie relikwiarza.