przez | 23 kwietnia 2023

na III Niedzielę Wielkanocną

23.04.2023 r.

«Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?»

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która rozpoczyna XV Tydzień Biblijny. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, we wtorek święto św. Marka, w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.
  2. We czwartek Godzina święta o g. 19.00. Zapraszam do adoracji.
  3. W piątek o godz. 16 zapraszam na katechezę dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  4. W tym tygodniu udało nam się usunąć ok. 20 pni wokół kościoła po połamanych drzewach i krzewach. Bardzo dziękuję pani Krystynie Krawczyszyn, Zofii Widlarz i Grażynie Stopyrze za porządki wokół kościoła a panu Romkowi Bizoniowi za dbałość o koszenie trawy. Bóg zapłać. Dziękuję również Panu Marcinowi Osice, Zbigniewowi Szczygłowi i Adamowi Łukaszejce za rozebranie dekoracji wielkanocnych, które wcześniej przygotowali.
  5. W sobotę o godz. 4.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę śladami Jana Pawła II do Krakowa. Z pielgrzymowaniem wiążę się łaska odpustu zupełnego, przypominam więc o konieczności stanu łaski uświęcającej. Zachęcam też do przygotowania prowiantu na cały dzień, bo plan jest napięty.
  6. Przyszła niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza po Mszach zbiórka na Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.