przez | 16 kwietnia 2023

na Niedzielę Miłosierdzia

16.04.2023 r.

Boże zawsze miłosierny, Ty przez doroczną uroczystość wielkanocną umacniasz wiarę Twojego ludu, † pomnóż łaskę, której udzieliłeś, abyśmy wszyscy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, przez który zostaliśmy oczyszczeni, * jak potężny jest Duch, przez którego zostaliśmy odrodzeni, i jak cenna jest Krew, przez którą zostaliśmy odkupieni.

1. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Można dziś uzyskać odpust zupełny, na zwykłych warunkach, za udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego.
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na katechezę w piątek po Mszy św.
  3. W czwartek Godzina święta od godz. 19.00.
  4. Bóg zapłać Róży męskiej za wpłatę 600 zł na fundusz remontowy.

5. Plan pielgrzymki do Krakowa 29.04:

– 4.00 – wyjazd ze Stanowic

– 9.30 – spotkanie z kard. Dziwiszem i odebrani relikwii Jana Pawła II

– 11.00 – Muzeum Archidiecezjalne – zwiedzanie z przewodnikiem

– 12.00 – Spotkanie z przewodnikiem miejskim przed muzeum Archidiecezjalnym. Przejście Plantami pod okno papieskie w Pałacu Biskupim, Bazylika Franciszkanów – ławka papieża, Rynek Główny – wątki dotyczące m.in.: Białego Marszu. Przejście ulicą Floriańską pod Bramę Floriańską oraz Barbakan a następnie na plac Matejki i pod kolegiatę św. Floriana.

– 14.15 – przejazd do Centrum Jana Pawła II. Tu- o kościele dolnym oraz górnym.

– 15.30 – zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II z przewodnikiem

– 16.00 – wyjazd do klasztoru w Tyńcu