przez | 9 kwietnia 2023

na Niedzielę Zmartwychwstania

09.04.2023 r.

Odkupił swe owce Baranek bez skazy, Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.

1. Chrystus Zmartwychwstał! Z tej okazji pragnę wszystkim Parafianom i Gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia. Chrystus zwyciężając śmierć, piekło i szatana otworzył nam drogę do Nieba. Dziękując naszemu Zbawicielowi za Jego miłość, głośmy naszym życiem prawdę o Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Panu! Niech Dobry Bóg obdarzy Was wszystkich potrzebnym zdrowiem i wszelkimi łaskami w życiu potrzebnymi.
  2. Dzisiejsza, najważniejsza w naszej wierze Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna Oktawę Wielkanocy. Chcemy radość Zmartwychwstania rozciągnąć na 8 dni. Każdy dzień obchodzimy jako Uroczystość, dlatego też w piątek Oktawy nie ma postu. W dniu jutrzejszym (Poniedziałek Wielkanocny) Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiarami na tacę wesprzemy potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
  3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Panom, którzy przygotowali Boży Grób, Ciemnicę i wielkanocne ognisko. Dziękuje za ufundowanie kwiatów do Grobu Pańskiego i ułożenie dekoracji, Chórowi i panu organiście za ubogacenie liturgii śpiewem, wszystkim osobom czytającym i śpiewającym psalmy. W końcu listurgicznej służbie ołtarza i wam wszystkim za wspólna modlitwę na chwałę Boga i ku pożytkowi nas wszystkich. Bóg zapłać.
  4. Dziś po Mszach św. zrobimy zdjęcia, które umieścimy w kapsule czasu na wieży kościoła.
  5. Jutro, w poniedziałek na Mszy św. o godz. 10 poświęcimy świece dla dzieci Komunijnych.