przez | 26 marca 2023

na V Niedzielę Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. W sobotę ostatnia okazja do spowiedzi wielkopostnej w bazylice strzegomskiej od 8 rano i od 16 popołudniu.
  3. Do końca Wielkiego Postu można wziąć udział w nabożeństwach pokutnych – Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17. Godzina Święta we czwartek o godz. 18.
  4. Jak co roku proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Bożego Grobu, przy okazji będzie też można wpłacić na cele remontowe parafii.
  5. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Krakowa i Tyńca 29.04. W czasie pielgrzymki odbierzemy relikwie św. Jana Pawła II, które otrzymaliśmy od kard. Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II. Zostały ostatnie miejsca.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. Rozpoczniemy go celebracją Niedzieli Męki Pańskiej, zwanej Niedzielą Palmową. Na Mszach świętych poświęcenie palm.
  7. Przy wyjściu można wesprzeć wielkanocne dzieło Caritasu – paschaliki w cenie 10 zł.
  8. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.