przez | 19 marca 2023

na IV Niedzielę Wielkiego Postu

19.03.2023 r.

«Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?» On odpowiedział: «A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?» Rzekł do niego Jezus: «Jest nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. W kalendarzu liturgicznym: jutro (20.03) Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w sobotę (25.03) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. Do końca Wielkiego Postu można wziąć udział w nabożeństwach pokutnych – Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.
  4. Z powodu spowiedzi w Strzegomiu Msza św. we środę o godz. 18.30. Godzina święta w czwartek o 18.00.
  5. W piątek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI. VII i VIII.
  6. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Krakowa (uwaga zmiana terminu) 29.04 a nie 22.04 pielgrzymka do Krakowa i Tyńca. W czasie pielgrzymki odbierzemy relikwie św. Jana Pawła II, które otrzymaliśmy od kard. Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II. Pielgrzymka do Wilna z powodu braku zainteresowania zostaje odwołana.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim za przygotowanie rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej – rodzinom, które przyjęły księdza rekolekcjonistę na posiłek, paniom, które upiekły ciasto i przygotowały kolację na zakończenie rekolekcji. Bóg zapłać.
  8. O posprzątanie kościoła w przyszła sobotę proszę: Jadrowska Zofia, Lelkowska Edwarda, Makowska Jolanta, Wojewodzic Robert, Cichoń Joanna, Krawczyszyn Krystyna „W”, Burdzy Renata, Gacek Małgorzata, Wolińska Renata, Czerniak Halina, Bodniewicz Urszula, Jabłońska Marta