przez | 19 lutego 2023

na VII Niedzielę zwykłą

19.02.2023 r.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

1. W nadchodzącym tygodniu kończy się pierwsza część Okresu „zwykłego” i rozpoczyna Wielki Post, czyli czterdziestodniowy czas przygotowania do właściwego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W przygotowaniu tym mają pomóc uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

W Środę Popielcową Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły 2 bezmięsne posiłki lekkie i jeden do syta.  Zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu.

1. Czas Wielkiego Postu to także szczególne dla tego okresu nabożeństwa Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać jak zwykle na zakończenie Mszy świętej niedzielnej o godz. 10. W piątki natomiast zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan bez grzechu ciężkiego, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego, np. Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo).
  2. Godzina święta we czwartek po Mszy św.
  3. Bóg zapłać za ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniach ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 740 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Kurii.
  4. Od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je tym razem o. Rafał Kwiecień z zakonu Paulinów. Proszę o zaplanowanie tego czasu w swoich kalendarzach.