przez | 12 lutego 2023

na VI Niedzielę zwykłą

12.02.2023 r.

„Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania, a dochowanie wierności zależy od Jego upodobania.”

1. Dziś II niedziela miesiąca lutego. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (14.02) wsp. św. Cyryla (mnicha) i św. Metodego (bpa), patronów Europy.
  2. Zgodnie z decyzją bpa Marka Mendyka w dzisiejszą niedzielę 12 II br. wspieramy modlitwą ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać.
  3. Członków Rady Parafialnej proszę o przeprowadzenie kolejnej zbiórki na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Jutro rozpoczynają się szkolne ferie. Wraz z ministrantami wybieramy się na pielgrzymkę do grobów apostolskich. W związku z tym we wtorek, środę i czwartek nie będzie Mszy św. na miejscu.
  5. Przed nami okres Wielkiego Postu. W III Niedzielę WP rozpoczniemy parafialne rekolekcje, które w tym roku wygłosi o. Rafał Kwiecień, paulin ze Świdnicy. We wtorek, 14 marca od 16.30 do 17.30 zaprosiłem 4 księży z dekanatu, którzy posłużą nam spowiedzią. Proszę o mądre gospodarowanie czasem i przygotowanie do spowiedzi.