przez | 29 stycznia 2023

na IV Niedzielę „Per Annum”

29.01.2023 r.

„Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie Jego nakazy; szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dzień gniewu Pańskiego.”

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (30.01) rocznica poświęcenia Katedry świdnickiej, we wtorek (31.01) św. Jana Bosko (prezb.), we czwartek (2.02) Ofiarowanie Pańskie, w piątek (3.02) św. Błażeja patrona chorób gardła, w niedzielę (5.02) św. Agaty (dz. i męcz.)
  2. W czwartek 2 lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, przypadające w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu (nazywane w naszej tradycji Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Taca zbierana na Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby zakonu klauzurowego działającego w diecezji świdnickiej (dwa klasztory Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich).
  3. W piątek wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Na Mszy błogosławieństwo osób świecami św. Błażeja.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. W sobotę do południa odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, przed Msza św. różaniec w int. wynagradzających NMP.