przez | 15 stycznia 2023

na II Niedzielę Per Annum

15.01.2023 r.

„Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym.”

1. Przeżywamy II niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (17.01) św. Antoniego, we czwartek (19.01) św. Józefa Sebastiana Pelczara (bpa), w sobotę (21.01) św. Agnieszki (dz. i męcz.).
  2. W sobotę świętujemy również Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składam najserdeczniejsze życzenia i zachęcam do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
  3. Wczoraj zakończyliśmy błogosławienie domów, tzw. kolędę. Bóg zapłać za miłe przyjęcie i za złożone przy tej okazji ofiary. Jeśli do kogoś nie dotarliśmy a chciałby przyjąć kolędę proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefoniczne.
  4. W związku z zakończeniem kolędy terminarz Mszy św. wraca do normalnego porządku – tzn. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.30 a we wtorki o godz. 9.00
  5. W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 10 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
  6. We środę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w którym w szczególny sposób modlić się będziemy o powrót na łono Kościoła wspólnot odłączonych.