przez | 25 grudnia 2022

Boże Narodzenie

25.12.2022 r.

Albowiem przez tajemnicę Wcielonego Słowa * zajaśniał oczom naszej duszy * nowy blask Twojej światłości; * abyśmy poznając Boga w widzialnej postaci, * zostali przezeń porwani * do umiłowania rzeczy niewidzialnych.

1. Słowo stało się Ciałem i zamieszkało pomiędzy nami. Niech radość wypływająca ze wspomnienia pierwszego przyjścia Zbawiciela wniesie światło i pokój w nasze Rodziny, domy i miejsca pracy. Wszystkim drogim gościom i parafianom życzę miłego odpoczynku radości – Chrystus stał się naszym bratem aby pokonać nasze słabości i otworzyć nam bramę do Nieba.
  2. Jutro wsp. Św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Taca jak zwykle przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
  3. We środę wsp. Św. Młodzianków męczenników – błogosławieństwo małych dzieci na Mszy św. o godz. 17.30. W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny.
  4. W sobotę o godz. 17. Msza św. na zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynne. Przyszła niedziela to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do uroczystego obchodu Świąt. Dziękuję – panom Stanisławowi, Zbigniewowi i Adamowi, za przygotowanie i ustrojenie choinek i szopki. Panom Rogowskiemu i Łukaszejce za ofiarowanie choinek. Dziękuję Panu Krzysztofowi Głowińskiemu za przygotowanie dekoracji świątecznych. Paniom Edycie i Monice za świeże obrusy na ołtarzach. Dziękuję również paniom za ufundowanie kolacji i ciasta dla spowiadających księży. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. W szczególny sposób chcę podziękować też państwu Edycie Grzegorzowi Cichoniom za ufundowanie a Pani Oli i Krzysztofowi Darowskim za wykonanie tablic pod kropielnice (żeby się nie zastanawiać co tam jest napisane – to cytat z księgi rodzaju – „Oto Dom Boży i brama do nieba”)
  6. W przyszły poniedziałek rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Aby móc sobie zaplanować ten czas spotkania i błogosławieństwa mieszkania zamieszczam poniżej cały plan kolędy. Jeśli ktoś przez ostatnie 2 lata nie przyjmował koledy albo chce przyjąć po raz pierwszy lub umówić się na inny termin proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.
  7. PLAN WIZYTY DUSZPASTERKIEJ 2023
    1 02.01. Świebodzka nieparzyste
    2 03.01. Świebodzka parzyste
    3 04.01. Strzegomska parzyste (numery od 2-12)
    4 05.01. Strzegomska parzyste (numery od 16- do końca)
    5 07.01. Grochotów (od godz. 12)
    6 09.01. Strzegomska nieparzyste 1-11
    7 10.01. Strzegomska nieparzyste (od 13 do końca)
    8 11.01. Świdnicka (parzyste)
    9 12.01. Świdnicka (nieparzyste)
    10 13.01. Olszańska nieparzyste 1-21 (do p. Mądrzak) i Olszańska parzyste
    11 14.01. Olszańska nieparzyste (od zaułka p. Bobola do końca) (od 12)

Jeśli nie zaznaczono inaczej kolęda rozpoczyna się o godz. 16.