przez | 18 grudnia 2022

na IV Niedzielę Adwentu

18.12.2022 r.

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.”

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Cieszę się waszym licznym uczestnictwem w Roratach i zapraszam na ich ostatni tydzień – do piątku.
  2. Dziękuję panom Stanisławowi Bace, Zbigniewowi Szczygłowi i Adamowi Łukaszejce za osadzenie i ustawienie choinek w kościele. Dziękuję również ofiarodawcom drzewek.
  3. We środę zapraszam na spowiedź adwentową. Księża z dekanatu służyć będą w konfesjonale od 16.30 do 17.15. Dziękuję również paniom za przygotowanie kolacji dla spowiadających księży.
  4. W czwartek nie będzie wyjątkowo Godziny Świętej.
  5. W sobotę do południa odwiedzę z Komunia chorych. Jeśli ktoś chciałby zgłosić chorego może to zrobić w zakrystii lub telefonicznie.
  6. W sobotni wieczór jak co roku przeżyjemy wigilię. Kolację wigilijną rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i od wspólnej modlitwy. Niech to będzie wyjątkowy wieczór przeżyty w duchu wiary i pięknej świątecznej tradycji. Zatroszczmy się, aby tego wieczoru nie było ludzi samotnych i głodnych. W nocy zapraszam na uroczystą Pasterkę o godz. 22.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego – pierwszy dzień Świąt.
  8. O przygotowanie kościoła w piątek proszę rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii: Siuda Rafał, Stępień Jakub, Strzelczyk Katarzyna, Szerszeń Laura, Walczyk Michał, Widlarz Filip