przez | 11 grudnia 2022

na III Niedzielę Adwentu

11.12.2022

„Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło wykrzyknie.”

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną GAUDETE.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (13.12) św. Łucji (dz. i męcz.), we środę (14.12) św. Jana od Krzyża (prezb. i dK).
  3. Przed nami trzeci tydzień Adwentu. Zapraszam na codzienne roraty, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W szczególny sposób zapraszam dzieci z lampionami.
  4. W tym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie Msze św. wieczorne są tylko w poniedziałek i piątek a w sobotę o godz. 16.
  5. W ubiegłotygodniowej zbiórce na tacę ofiarowaliśmy 613 zł i 36 gr przeznaczone na Polaków na Wschodzie. Bóg zapłać.
  6. Urząd Miasta wydał zgodę na wycinkę niektórych drzew na naszym cmentarzu. Jeśli ktoś chciałby pomóc w usunięciu drzew w zamian za drewno proszę o kontakt z panem Stanisławem Baką.
  7. Rozeszły się już wszystkie świece Caritas. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję.
  8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się we środę 21 grudnia od godz. 1630-1715. Plan spowiedzi w dekanacie – środa Bazylika od 8 i od 16.30, sobota Zbawiciel od 8 i od 17.30, piątek Olszany od 9 i od 1530, we czwartek Jaroszów od 8 i od 16,