przez | 4 grudnia 2022

na II Niedzielę Adwentu

04.12.2022

«Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu, pierwszą w miesiącu. Na zakończenie Mszy św. o godz. 10 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Zmiana tajemnic różańcowych. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (6.12) św. Mikołaja (biskupa), we środę (7.12) święto św. Ambrożego (bpa i dK), we czwartek (8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  1. Rada Sołecka zaprasza stanowickie dzieci szkolne i przedszkolne na spotkanie ze świętym Mikołajem w poniedziałek 05 grudnia o godz. 16.
  2. W czasie radosnego oczekiwania na przyjście Pana zapraszam na codzienne roraty, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W szczególny sposób zapraszam dzieci z lampionami.
  3. Przy wyjściu są już dostępne świece Caritasu – małe po 10, duże po 20. W zakrystii natomiast do nabycia kartki świąteczne – małe po 2 duże po 5 zł.
  4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się we środę 21 grudnia od godz. 1630-1715.
  5. Bardzo dziękuję państwu, którzy rozprowadzili opłatki po domach. Dziękuje również za ofiary przy tej okazji złożone.