przez | 13 listopada 2022

na XXXIII Niedzielę „Per Annum”

13.11.2022 r.

«Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony»

1. Przeżywamy dziś przedostatnią 33 niedzielę w ciągu roku. Jest to także XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zgodnie z zapowiedzią do puszek po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę na chrześcijan w umęczonej wojną Ukrainie.
  2. Kalendarz liturgiczny: we czwartek (17.10) św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek (18.10) bł. Karoliny Kózkówny. Przyszła niedziela jako ostatnia niedziela roku liturgicznego jest obchodzona jako Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  3. W najbliższy wtorek nie będzie Mszy św. na miejscu w Stanowicach. Wyjątkowo w czwartek nie będzie też adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu nie będzie też czynna kancelaria parafialna.