przez | 6 listopada 2022

na XXXII Niedzielę w ciągu roku

06.11.2022 r.

„Król świata jednak nas, którzy umieramy za Jego prawa, wskrzesi i ożywi do życia wiecznego.”

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Adoracja na zakończenie Mszy św. o godz. 10 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Bardzo dziękuję za udział w Uroczystości Wszystkich Świętych, zarówno we Mszy św. jak w procesji na cmentarzu. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, jak i przed cmentarzem. Dziękuję kwestującym członkom Rady Parafialnej, którzy na remont wieży kościoła zebrali blisko 4400 zł
  3. Kalendarz liturgiczny: w środę (9.11) Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto), we czwartek (10.11) św. Leona Wielkiego (pap. i dK), w piątek (11.11) św. Marcina z Tours bpa i zarazem Narodowe Święto Niepodległości, w sobotę(12.11) św. Jozafata (bpa i męcz.).
  4. Od poniedziałku do czwartku zapraszam do modlitwy za zmarłych. Codziennie o godzinie 17 polecać będziemy imiona naszych bliskich a o 17.30 w ich intencji sprawować będziemy Eucharystię.

Modlić się będziemy wg zapowiedzianego programu: poniedziałek ul. Olszańska, wtorek, Świebodzka, środa, Strzegomska, czwartek Świdnicka.

1. We czwartek po Mszy św. Godzina Święta.
  2. W piątek 11 Listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 10.00. Ze względu na Narodowe Święto Niepodległości Ks. Biskup Marek udziela w tym dniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa i pokutnego charakteru tego dnia. Wiernych korzystających z dyspensy Ks. Bp prosi o modlitwę w intencji pokoju i świętych powołań do służby Bożej.
  3. Za tydzień z okazji XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladownym kolejna zbiórka do puszek dla poszkodowanych na Ukrainie.