przez | 30 października 2022

na XXXI Niedzielę „Per Annum”

«Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu».

1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę w ciągu roku. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (1.11) uroczystość Wszystkich Świętych, w środę (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek wsp. Św. Karola Boromeusza.
  2. W ubiegłą niedzielę Misyjną na cele Papieskich Dzieł Misyjnych zebraliśmy 602 zł i 36 gr.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych przypadająca we wtorek Msza św. o godz. 10.00. Po Mszy św. tradycyjnie udamy się na cmentarz w procesji za zmarłych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary zbierane na cmentarzu – będą przeznaczone na remont wieży naszego kościoła.

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych w modlitwie indywidualnej, wypominkach i Mszach św. Przez 8 dni w listopadzie (wybranych przez siebie) można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych oraz przyjmując Komunię św. w ich intencji.

1. We środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 17.30 Msza św. w int. wieloletniego proboszcza w Stanowicach, śp. Ks. Józefa Wróbla.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę do południa odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. W czwartek Godzina Święta 18-19. W sobotę o godz. 17 różaniec w int. wynagradzających NMP.
  3. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy modlitwę wypominkową z podziałem na ulice. Dlatego przy wypisywaniu wypominek bardzo proszę o wpisywanie adresów.
  4. Dziękuję paniom, które wczoraj posprzątały kościół oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.