przez | 23 października 2022

na XXX Niedzielę „Per Annum”

23.10.2022 r.

A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”

1. Przeżywamy dziś XXX niedzielę w ciągu roku, Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Kalendarz liturgiczny: w piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. W ubiegłą niedzielę Papieską na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia inwestycyjne zebraliśmy 367 zł. Bóg zapłać.
  4. Bóg zapłać Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Wsi Stanowice za wpłatę na Fundusz Remontowy 2800 zł.
  5. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Przez wspólnotowe odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny.
  6. Na stoliku przy wejściu są wyłożone kartki na wypominki za naszych zmarłych. Jak co roku proszę o wpisywanie imion i nazwisk w odpowiednie rubryczki oraz dopisanie adresu żeby znać konkretny dzień modlitwy za swoich zmarłych
  7. W ten piątek wypada dzień adoracyjny naszej parafii. Z tej racji Godzinę Świętą przedłużymy we czwartek do północy a w piątek wystawienie o godz. 15 rozpoczniemy koronka do Bożego Miłosierdzia a zakończymy różańcem o godz.
  8. O posprzątanie Kościoła na przyszłą niedzielę proszę rodziców dzieci komunijnych: Iskra Szymon, Jabczyk Tadeusz, Jacków Gracjan, Jaskulak Weronika, Kabaczko Samara