przez | 16 października 2022

na Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

16.10.2022 r.

Szczęśliwy człowiek, który służy Panu * i chodzi Jego drogami. Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich, * szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej i kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Po raz XXII po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego,
    we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, we środę wsp. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, we czwartek wsp. Św. Jana Kantego, w sobotę wsp. Św. Jana Pawła II.
  3. W ubiegła niedzielę odbyło się doroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. Naliczyliśmy na 2 Mszach św. 88 kobiet i 87 mężczyzn, wliczając dzieci i młodzież. Z tego do Komunii św. przystąpiło 82 osoby czyli 47% obecnych. Natomiast spośród mieszkańców parafii, których wg Urzędu Skarbowego w tym roku jest 1066 osób na Mszy św. było obecnych 16,5%.
  4. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych –
    w tygodniu o godz. 17.00. Za wspólnotowe odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny. Dziękuję rodzicom za wspólne z dziećmi uczestnictwo w różańcu.
  5. W tym tygodniu jak zwykle Godzina Święta we czwartek po Mszy św.
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św.