przez | 9 października 2022

na XXVIII Niedzielę „Per Annum”

09.10.2022 r.

Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

1. Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę w ciągu roku. Dzisiaj odbywa się także doroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Bardzo proszę o pomoc w liczeniu wychodzących z kościoła z podziałem na mężczyzn i kobiety.
  2. Kalendarz liturgiczny: w czwartek (13.10) bł. Honorata Koźmińskiego (prezb.),  św. Teresy od Jezusa (dziewicy i dK), w przyszłą niedzielę 16.10 uroczystość św. Jadwigi Śląskiej (głównej patronki Śląska).
  3. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych –
    w tygodniu o godz. 17.00. Za wspólnotowe odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu Godzina Święta we czwartek po Mszy sw.
  5. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Papieską. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe parafii. ul. Olszańska 3.430, ul. Strzegomska 3.000, ul. Świdnicka 1.860, ul. Świebodzka 1.080. W sumie zebraliśmy 9.370. Bóg zapłać również Paniom za przeprowadzenie zbiórki.
  7. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie.