przez | 2 października 2022

na XXVII Niedzielę „Per Annum”

02.10.2022 r.

„Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.”

1. Przeżywamy dziś XXVII niedzielę w ciągu roku. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (4.10) św. Franciszka z Asyżu, we środę (5.10) św. Faustyny Kowalskiej, w piątek (7.10) NMP Różańcowej.
  3. W tym tygodniu w czwartek Godzina Święta po Mszy św.
  4. W piątek okazja do spowiedzi. W sobotę do południa odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.
  5. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec będzie odmawiany o godz. 17.00 przed Mszami tygodniowymi. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Przez wspólnotowe odmawianie Różańca otrzymujemy łaskę odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą.

Jak co roku od października do kwietnia Msze św. w tygodniu będą oprawiane o godz. 17.30, czyli godzinę wcześniej niż do tej pory.

1. W związku ze zbliżającymi się pracami na wieży naszego kościoła proszę członków Rady Parafialnej o przeprowadzenie zbiórki na cele remontowe. Bóg zapłać.