przez | 11 września 2022

Ogłoszenia parafialne

na XXIV Niedzielę „Per Annum”

11.09.2022 r.

A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.

  1. Przeżywamy dziś XXIV niedzielę w ciągu roku i drugą w miesiącu.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (13.09) św. Jana Chryzostoma, we środę (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek (15.09) NMP Bolesnej, w piątek (16.09) św. Męczenników Korneliusza (pap.) i Cypriana.
  3. Godzina święta we czwartek o godz. 19.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10 spotkanie dla rodziców dzieci kl. III SP.
  5. Dobiega końca przygotowanie montażu krzyża i mosiężnej kuli zerwanej przez huragan 2 lata temu. Montażem w październiku zajmie się specjalistyczna firma wysokościowa, natomiast remontem i krzyża, kuli i potrzebnych elementów zajmuje się pan Tadeusz Murdza.

Przed nami święto Podwyższenia Krzyża św. dlatego poprosiłem pana Tadeusza abyśmy mogli adorować krzyż, który zatkniemy na wieży naszego kościoła.

We środę po Mszy św. dokonamy aktu adoracji podobnego jak w Wielki Piątek, aby złożyć Chrystusowi dziękczynienie za łaskę Zbawienia Świata oraz oddać mu nasze trudy, cierpienia i prośby.

Przy okazji jeszcze raz dziękuję panu Tadeuszowi za pomoc w remoncie całej ponad 6 m. konstrukcji, a także panu Zygmuntowi Stajno za wykonanie podstawy do krzyża oraz panom Andrzejowi i Jakubowi Powroźnikom oraz Jerzemu Zyskowi za pomoc w przewiezieniu krzyża do kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *