Ogłoszenia parafialne 14.12.2014 r.

przez | 14 grudnia 2014

14 grudnia 2014 r.

_DSC8593

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu zwaną niedzielą GAUDETE, które wyraża radość z przyjść Chrystusa i czasu odkupienia. Nazwa wzięła się od biblijnego wezwania – Radujcie się zawsze w Panu; Pan jest blisko!

2. Od środy 17 grudnia gościć będziemy w naszej parafii figurę Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynuje po całej naszej diecezji. Serdecznie zapraszam do tych szczególnych adwentowych rekolekcji. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i wydrukowany, żeby można go sobie było zabrać do domu. Mszy św. na rozpoczęcie będzie przewodniczył ks. biskup Adam Bałabuch.

3. Najważniejsze w peregrynacji to możliwość odnowy duchowej i czas na refleksję nad swoim życiem, na co na co dzień brakuje czasu. Jednak są też te sprawy zewnętrzne i bardzo dziękuje za pomoc w posprzątaniu kościoła, plebanii, grot i obejścia wokół kościoła oraz wszelkie przygotowania poczynione już przed peregrynacją. Dziękuje Straży Pożarnej za uświetnienie uroczystości.

– Proszę o udekorowanie trasy przejazdu figury wjazd od Pasiecznej. Dla dodania splendoru chętni mieszkańcy mogą wziąć udział w orszaku i samochodami wraz ze Strażą pożarną towarzyszyć samochodowi kaplicy w drodze od zjazdu z Jawornika na Pasieczną.

– Na przywitanie figury w środę i codzienne Apele Maryjne przynosimy świece.

– Na ławkach wyłożone są teksty pieśni można śmielej z nich korzystać

4. Spowiedź świąteczna w sobotę od godz. 8 i popołudniu od godz. 16. Z powodu peregrynacji roraty w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek. We wtorek nie będzie też Mszy św. wieczornej ze wzgledu na spowiedź w Strzegomiu.

5. Dziś w godz. od 11.00 do 17.00 w budynku LO przy ul. Kościuszki w Strzegomiu odbędzie zbiórka chętnych do oddania szpiku i komórek macierzystych na rzecz chorego na białaczkę Przemka, 37 letniego nauczyciela ze Strzegomia. Ci, którzy chcą i mogą mu pomóc proszeni są o zabranie dokumentu z numerem PESEL.

6. Tydzień temu obchodziliśmy „Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Zebraliśmy na ten cel 186 zł. Bóg zapłać za ofiary. Dziekuję również za ofiary złożone przy okazji opłatków wigilijnych zebrane 870 zł przeznaczymy na cele remontowe parafii. Dziękuję równiez młodzieży za pomoc w rozprowadzaniu opłatków. Do kogo jeszcze z jakiegoś powodu opłatki nie dotarły – może się w nie zaopatrzyć w zakrystii.

7. Można jeszcze wziąć udział w akcji Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece kosztują 5 zł, a duże 12 zł.

Plan pobytu figury Matki Bożej Fatimskiej
w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach

17 – 21.12. 2014 r.

Środa 17.12