przez | 31 lipca 2022

na XVIII Niedzielę „Per Annum”

31.07.2022 r.

„Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?”

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (1.08) wspomnienie św. Alfonsa Marię Liguoriego (bpa i dK) i zarazem jest to kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, we czwartek wspominamy św. Jana Marię Vianney’a (patrona proboszczów), w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina święta o godz. 19.00. W sobotę do południa odwiedzę chorych z Komunią św. Okazja do spowiedzi I-piątkowej przed wieczorną Mszą św. W sobotę przed Mszą św. nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.
  3. Burmistrz Strzegomia zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na zakup żywności i sprzętu dla miasta Podhajce na Ukrainie. Zbiórka będzie przeprowadzona po dzisiejszych Mszach św.
  4. W ubiegłą niedzielę podczas błogosławieństwa pojazdów na organizację MIVA Polska zajmującą się pojazdami misjonarzy nasi kierowcy ofiarowali 437 zł. Bóg zapłać
  5. Jak co roku bp. Bronikowski zachęca do dobrowolnej abstynencji w sierpniu, miesiącu trzeźwości.