przez | 24 lipca 2022

na XVII Niedzielę „W ciągu roku”

24.07.2022 r.

” Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone.”

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (25.07) święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, we wtorek (26.07) wspomnienie św. Joachima i św. Anny rodziców NMP, w piątek (29.07) św. Marty, Marii i Łazarza.
  2. Dziś po Mszach św. z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się tradycyjne święcenie pojazdów i modlitwa w intencji wszystkich użytkowników dróg. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla MIVA Polska – organizacji wspierającej środki transportu dla misjonarzy.
  3. Burmistrz Strzegomia zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na zakup żywności i sprzętu dla miasta Podhajce na Ukrainie. Zbiórka będzie przeprowadzona po Mszach św. w przyszłą niedzielę 31. Lipca po Mszach św.
  4. W tym tygodniu 2 zmiany w kalendarzu Mszy św. – w poniedziałek Msza św. będzie o godz. 9 rano, a we wtorek nie będzie mszy św. na miejscu.