przez | 19 czerwca 2022

na XII Niedzielę zwykłą

19.06.2022 r.

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

1. Przeżywamy dziś XII Niedzielę zwykłą.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (20.06) św. Alojzego Gonzagi, we wtorek (21.06) NMP Przyczyny Naszej Radości, w czwartek (23.06) przeniesiona z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek (24.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nasz parafialny odpust, w sobotę (26.06) Niepokalanego Serca NMP.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Procesji Bożego Ciała w naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, za pomoc przy niesieniu baldachimu, dziękuję niosącym sztandary i feretrony, ministrantom, panu szafarzowi i organiście, dziękuję dzieciom za udział w procesji w strojach Komunijnych, dziękuję wszystkim dziewczynkom za sypanie kwiatów a chłopcom za nadawanie tempa dzwonkami, dziękuję Rodzicom i pani katechetce za pomoc. Dziękuję za przyozdobienie okien i ogrodzeń na trasie procesji. Dziękuję wszystkim za modlitwę i publiczne wyznanie naszej wiary.
  4. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zachęcam do udziału i dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatów, a chłopcom za udział w procesji.
  5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego we czwartek o godz. 8.00
  6. W piątek o godz. 18.00 rozpoczniemy Mszę św. odpustową, której przewodniczyć będzie w tym roku ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.