przez | 12 czerwca 2022

na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022 r.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to jednocześnie dla naszej wspólnoty Uroczystość I Komunii św., do której w tym roku przystępuje 16 dzieci. Polecam je waszej modlitwie.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (13.06) św. Antoniego z Padwy, we wtorek (14.06) bł. Michała Kozala (bpa i męcz.), w czwartek (16.06) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), w piątek (17.06) św. Brata Alberta Chmielowskiego (zak.).
  3. Przez cały czerwiec modlimy się po Mszy św. Litanią do Serca Pana Jezusa.
  4. We wtorek wraz z dziećmi Komunijnymi i ich rodzicami wyjeżdżamy na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy. Dlatego nie będzie Mszy św. tu na miejscu.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. jak co roku o godz. 9.00. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy i tradycyjnych drzewek brzozowych, o pomoc przy niesieniu baldachimu, proszę Rodziców i Babcie o przygotowanie kwiatów i pomoc dzieciom w sypaniu kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam do sypania kwiatów dzieci komunijne, rocznicowe i młodsze. Już dziś wszystkim dziękuję za pomoc w tej manifestacji naszej wiary.
  6. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie okazane mi w tym minionym czasie i przepraszam za niepotrzebne nerwy.