Ogłoszenia parafialne 07.12.2014 r.

przez | 7 grudnia 2014

07 grudnia 2014 r.

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. W nadchodzącym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a w sobotę (13.12) wspominamy św. Łucję. W poniedziałek wyjątkowo w tym tygodniu Msza św. świąteczna
    z uroczystości o 17.30.
  2. W dzisiejszą drugą niedzielę Adwentu (7.12) przypada „Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy zatem o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach. Zbiórka datków po Mszach św. Od dziś rozprowadzane są też świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece kosztują 5 zł, a duże 12 zł.
  3. Roraty w naszej parafii w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.15 rano.
  4. W przyszłą sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 9.00
  5. Wczoraj z okazji wspomnienia św. Mikołaja dzięki Radzie Sołeckiej i p. radnemu Piotrowi dzieci z naszej parafii otrzymały świąteczne paczki ze słodyczami. Dziękuję p. Małgosi, naszej katechetce,
    p. Henrykowi oraz wszystkim, którzy się przyczynili do tego spotkania.
  6. Siostry Klaryski z Kłodzka zapraszają młodzież w przyszłą sobotę i niedzielę do udziału Adwentowym Dniu Skupienia. Szczegóły na stronie internetowej naszej diecezji.
  7. Za 10 dni od środy do niedzieli będziemy gościć w naszej parafii Matkę Bożą Fatimską, która odwiedza wszystkie parafie naszej diecezji. Będzie to okazja do rekolekcji świątecznych, spowiedzi i dobrego przygotowania się duchowego do świąt Bożego Narodzeni. Zapraszam wszystkich do udziału w tym ważnym dla naszej parafii wydarzeniu.
  8. W przyszłym tygodniu o przygotowanie kościoła na niedzielę i peregrynację Matki Bożej Fatimskiej proszę następujące osoby:

Stanisław Mroczkowski, Łucja Marzec, Wanda Oryńczak, Maciej Szerszeń, Robert Dudziński, Marek Leśnicki, Mariusz Lachowicz, Tadeusz Leśnicki, Stanisław Baka, Krzysztof Kuczma, Maria Buniowska, Kazimierz Szwed, Henryk Słysz