przez | 29 maja 2022

na VII Niedzielę Wielkanocną

29.05.2022 r.

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.

1. Przeżywamy dziś VII niedzielę wielkanocną – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek (31.05) święto Nawiedzenia NMP, we środę (1.06) św. Justyna, męczennika, w piątek (3.06) św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników. Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny w Kościele.
  3. W poniedziałek i wtorek próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. We środę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc modlitwy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.
  5. Godzina Święta we czwartek po Mszy św.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji sobotniej pielgrzymki do Niepokalanowa w piątek a nie jak zwykle w sobotę odwiedzę chorych w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi I-piątkowej przed Mszą św.
  7. Ostatnia okazja żeby dołączyć do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Niepokalanowie. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00.
  8. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejsza niedzielę oraz ofiarę na kwiaty.
  9. Zapowiedzi przedślubne:

(III) Magdalena KACHNOWICZ, Daniel KOZINA, oboje zam. w Stanowicach