przez | 22 maja 2022

na VI Niedzielę Wielkanocną

22.05.2022 r.

A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

1. Przeżywamy dziś VI niedzielę wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek (24.05) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych we czwartek wsp. sw. Filipa Neri, (prezb) oraz Dzień Matki. Wszystkim Mamom w z tej okazji składam najlepsze życzenia. Niech miłość Waszych dzieci będzie dla Was najlepszą nagrodą za pełne wyrzeczeń macierzyństwo. Zmarłe Mamy niech Dobry Bóg wynagrodzi niebem. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  2. Trwają majowe nabożeństwa Maryjne. Zapraszam przez cały maj przed Mszą św. wieczorną (godz. 18.00).
  3. Zachęcam do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa. W sobotę 4 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00. Powrót w godzinach wieczornych.
  4. Dziś Rada Sołecka zaprasza na kiermasz charytatywny na którym będą dystrybuowane produkty żywnościowe a dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących.
  5. Róża pw. Królowej Polski poszukuje 3 nowych kandydatek do udziału w łaskach przysługującym członkom Żywego Różańca. Kontakt z zelatorką p. Bogusławą Górską lub z proboszczem.
  6. Dziękuję panu Romanowi Bizoniowi i państwu Rogowskim, paniom Krystynie i Zofii za opiekę nad zielenią wokół kościoła.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

(III) Marlena JEDYNAK, zam. w Stanowicach i Jan GAŁKA, zam. w Bolesławicach

(II) Magdalena KACHNOWICZ, Daniel KOZINA, oboje zam. w Stanowicach

1. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę: Cichoń Edyta, Łukaszejko Wanda, Świerad Aneta, Wałczyk Bogumiła, Dec Barbara, Kabaczko Monika, Szewczuk Bożena, Łydka Romana, Mańkowska Zofia, Ciebień Henryk, Klęsk Walenty, Barwińska Anna, Wiraszka Marek, Dobies Małgorzata, Banaś Marta, Widlarz Zofia