przez | 15 maja 2022

na V Niedzielę Wielkanocną

15.05.2022 r.

Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali

1. Przeżywamy dziś V niedzielę wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (16.05) święto św. Andrzeja Boboli męczennika, patrona Polski. W sobotę (21.05) wspomnienie św. Jana Napomucena (prezb. i męcz).
  2. Trwają majowe nabożeństwa Maryjne. Zapraszam przez cały maj przed Mszą św. wieczorną (godz. 18.00).
  3. W piątek po Mszy św. na kolejne spotkanie formacyjne zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8. W poniedziałek i wtorek o godz. 15.00 próba dla dzieci przygotowujących sie do I Komunii św.
  4. Zachęcam do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa. W sobotę 4 czerwca. Prócz bazyliki Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask zobaczymy Kukiełkowe Misterium Meki Pańskiej, muzeum zakonnego radia i straży pożarnej z wozem z roku 1903, Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz Muzeum w Żelazowej Woli – Dworek należący do rodziny Fryderyka Chopina.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby remontowe parafii. Tym razem zebraliśmy: z ul. Olszańskiej 1195 zł, ze Strzegomskiej 1195, ze Świdnickiej 1010, ze Świebodzkiej 700, a z Grochotowa 500 zł przelewem internetowym. Bóg zapłać za przeprowadzenie zbiórki oraz za wszystkie wpłaty.
  6. Rada Sołecka zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 22 maja. Będą na nim dystrybuowane produkty żywnościowe a dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących. Rada zaprasza również chętnych do pomocy w sobotę 21 maja od godz. 9.00 do Świetlicy Wiejskiej. Mile widziana jest każda pomoc – także przygotowanie własnych produktów i przekazanie na kiermasz.
  7. Róża pw. Królowej Polski poszukuje 3 nowych kandydatek do udziału w łaskach przysługującym członkom Żywego Różańca. Kontakt z zelatorką p. Bogusławą Górską lub z proboszczem.
  8. Zapowiedzi przedślubne:

(II) Marlena JEDYNAK, zam. w Stanowicach i Jan GAŁKA, zam. w Bolesławicach

(I) Magdalena KACHNOWICZ, zam. w Stanowicach i Daniel KOZINA, zam. w Stanowicach