przez | 8 maja 2022

na IV Niedzielę Wielkanocną

08.05.2022 r.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.

1. Przeżywamy dziś IV niedzielę wielkanocną, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (9.05) przeniesiona uroczystość św. Stanisława głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej, w piątek 13.05 wspomnienie NMP Fatimskiej,  w sobotę święto św. Macieja apostoła.
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych codziennie, prócz wtorku, o godz. 18.00.
  4. Rada Sołecka zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 22 maja. Będą na nim dystrybuowane produkty żywnościowe a dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących. Rada zaprasza również chętnych do pomocy w sobotę 21 maja od godz. 9.00 do Świetlicy Wiejskiej. Mile widziana jest każda pomoc – także przygotowanie własnych produktów i przekazanie na kiermasz.
  5. W piątek po Mszy św. na spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8.
  6. Róża pw. Królowej Polski poszukuje 3 nowych kandydatek do udziału w łaskach przysługującym członkom Żywego Różańca. Kontakt z zelatorką p. Bogusławą Górską lub z proboszczem.
  7. Zapowiedzi przedślubne: (I) Marlena JEDYNAK, zam. w Stanowicach i Jan GAŁKA, zam. w Bolesławicach