przez | 1 maja 2022

na III Niedzielę Wielkanocną

01.05.2022 r.

«Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?»

1. Przeżywamy dziś III niedzielę wielkanocną, która rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny.
  2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.
  3. We wtorek, 3.05, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msza św. o godz. 10.
  4. W kalendarzu liturgicznym: w środę św. Floriana, męcz., w piątek święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. Godzina Święta – modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji powołań oraz za naszych dobrodziejów.
  6. Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Najświętszej. Zapraszam do uczczenia Matki Bożej przez wspólny śpiew Litanii Loretańskiej. Majówki codziennie o godz. 18.00.
  7. Jeszcze raz bardzo dziękuję rodzinie Osików za ustawienie i wczorajsze rozebranie ołtarzy na Triduum Paschalne. Bóg zapłać.
  8. Radę parafialna proszę o przeprowadzenie kwartalnej zbiórki na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  9. Rada Sołecka zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 22 maja. Będą na nim dystrybuowane produkty żywnościowe a dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących. Rada zaprasza również chętnych do pomocy w sobotę 21 maja od godz. 9.00 do Świetlicy Wiejskiej. Mile widziana jest każda pomoc – także przygotowanie własnych produktów i przekazanie na kiermasz.