przez | 24 kwietnia 2022

na II Niedzielę Wielkanocną

24.04.2022 r.

„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.”

1. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy Panu Bogu, że to z Polski wyszła św. Faustyna, którą Pan Bóg się posłużył,aby światu ogłosić orędzie o Bogu Miłosiernym. Można dziś uzyskać odpust zupełny, na zwykłych warunkach, za udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (25.04) święto św. Marka, Ewangelisty, we wtorek (26.04) przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. głównego patrona Polski, w piątek (29.04) święto św. Katarzyny Sieneńskiej (dz. i męcz.), patronki Europy.
  3. Dzisiejsza niedziela jak co roku jest w Polsce świętem katolickiej organizacji charytatywnej Caritas,która wspomaga na całym świecie ludzi potrzebujących.
    Z tego powodu po Mszach Św. jest zbiórka do puszek na Caritas.
  4. W poniedziałek obchodzi imieniny nasz Ks. Biskup Ordynariusz. Polecam osobę Ks. Biskupa modlitwie wiernych.
  5. W sobotę 4. czerwca zapraszam do udziału w pielgrzymce do Bazyliki Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie oraz zwiedzenia Dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Wyjazd o godz. 5.00, powrót w późnych godz. wieczornych. Koszt 180 zł lub 150 jeśli pojedziemy tylko do Niepokalanowa. Zapisy do 8 maja ze względu na konieczność rezerwacji biletów.