przez | 3 kwietnia 2022

na V Niedzielę Wielkiego Postu

03.04.2022 r.

Prosimy Cię, Panie, nasz Boże, † udziel nam łaski, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Twojego Syna, * który oddał własne życie za zbawienie świata. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę kwietnia. Po mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj zakrywamy krzyże w kościele by pobudzić nasze zmysły i budować w nas tęsknotę za Niedzielą Wielkanocną. Zdjęcie zasłon przed Wigilią Paschalną jest wielkim przypomnieniem nam naszego własnego życia na ziemi. Żyjemy w świecie „zasłoniętym”, na wygnaniu z naszego prawdziwego domu. Dopiero poprzez naszą własną śmierć zasłona zostaje uniesiona i wreszcie możemy zobaczyć piękno wszystkiego w naszym życiu.
  2. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Wsłuchamy się w opis Męki i Śmierci Pana Jezusa przedstawiony przez św. Łukasza. Na liturgię proszę przynieść palmy, które zostaną pobłogosławione.
  3. Zachęcam do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 18 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach a także za odmówienie modlitwy znajdującej się z tyłu kościoła można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za jedną osobę zmarłą lub za siebie samego.
  4. Jeśli ktoś chciałby pomóc w aranżacji tradycyjnych ołtarzy – Ciemnicy i Grobu Pańskiego proszę o kontakt z rodziną Osików, której bardzo dziękuję za wieloletni wkład w przeżywanie Świąt Wielkanocnych.