przez | 20 marca 2022

na III Niedzielę Wielkiego Postu

20.03.2022 r.

CHRYSTUS WCZORAJ, DZIŚ I ZAWSZE

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu i wraz z o. Sylwestrem rozpoczynamy renowację Misji Parafialnych. Potrwają one do środy. Spotykać się będziemy codziennie o godz. 17. We środę o godz. 16 spowiedź wielkanocna.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia).
  3. W związku z zaplanowanym na piątek ofiarowaniem Rosji NMP, odpowiadając na apel Ojca Świętego o godz. 17 będziemy prosić Pana Boga o pokój adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy. Stąd wyjątkowo Droga Krzyżowa w ten piątek pół godz. wcześniej – o godz. 16.30, następnie adoracja i Msza św. o normalnej porze.
  4. W ubiegłą niedzielę ofiarami na tacę wsparliśmy polskich misjonarzy – zebraliśmy 503zł i 18gr. Bóg zapłać. W imieniu p. Mateusza Burdzego bardzo dziękuję za pomoc materialną, którą przekazaliscie dla uchodźców z Ukrainy.
  5. Jak pewnie zauważyliście przejaśniało przed kościołem – bardzo dziękuję panom Zbigniewowi Szczygłowi i Adamowi Łukaszejce za przycięcie drzew a panu Franciszkowi Burkiewiczowi za pomoc w ich wywiezieniu. Bardzo dziękuję również Paniom, które regularnie opiekują się grotami za ich oporządzenie i udekorowanie.
  6. Dziękuję również za posprzątanie kościoła na dzisiejsze święto oraz za ofiarę złożoną na kwiaty.
  7. Plan Renowacji Misji świętych:

PROGRAM RENOWACJI MISJI ŚWIĘTYCH

Parafia NSPJ – STANOWICE

20 – 23.03.2022

CHRYSTUS WCZORAJ, DZIŚ I ZAWSZE

Niedziela  –  20 marca – rozpoczęcie renowacji misji świętych

„Trwać w Chrystusie”

10:00  Msza Święta z nauką misyjną

12:00  Msza Święta z nauką misyjną

Poniedziałek  –  21 marca – „trwać w nawróceniu”

9:00  Nauka dla dzieci młodszych, klasy I-IV

10:00  Nauka dla dzieci starszych, klasy V-VIII