Ogłoszenia parafialne 30.11.2014 r.

przez | 30 listopada 2014

30 listopada 2014 r.

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, a w ciągu najbliższego tygodnia rozniosą je do naszych domów kandydaci do bierzmowania. Bóg zapłać za tradycyjne ofiary złożone przy tej okazji.
  2. W nadchodzącym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy w środę św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Mikołaja, biskupa
  3. Czas Adwentu to okres radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Do 17 grudnia modlimy się o powtórne przyjście Pana a od 18 grudnia wspominamy to pierwsze przyjście zwane Bożym Narodzeniem.
    Szczególnym sposobem tego oczekiwania jest Msza św. Roratnia. Zapraszam wszystkie dzieci i rodziców w poniedziałki, środy i piątki na Roraty o godz. 7.15 rano. W związku z tym w poniedziałkowa Msza św. będzie odprawiana o 7.15 a w środy i piątki będzie dodatkowa Msza poranna i  Msza wieczorna jak zwykle.
  4. W przyszła sobotę z okazji wspomnienia św. Mikołaja zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie mikołajkowe po wieczornej Mszy św.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi. W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic w Różach Żywego Różańca.
  6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarę złożoną na kwiaty. W przyszłym tygodniu zrobimy przerwę, bo za 2 tygodnie będzie gruntowniejsze sprzątanie przed czekającą nas peregrynacją.