przez | 6 marca 2022

na I Niedzielę Wielkiego Postu

06.03.2022 r.

«Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».

1. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Czas Wielkiego Postu to także szczególne dla tego okresu nabożeństwa Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać na zakończenie Mszy świętych niedzielnych. W piątki zaś zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan bez grzechu ciężkiego, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego, np. Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo).
  3. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. Będą one przekazane przy pomocy naszej diecezjalnej Caritas.
  4. Za tydzień po Mszach św. zbiórka środków medycznych: opaski uciskowe, bandaże, gazy opatrunkowe, spirytus, woda utleniona, koce, prześcieradła oraz rzeczy dla noworodków takie jak np. buteleczki, mleko dla maluchów, pieluchy itp. Zbiórka organizowana przez Straż Narodową i Mateusza Burdzego.