przez | 27 lutego 2022

na VIII Niedzielę zwykłą

27.02.2022 r.

Jak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz?

1. W nadchodzącym tygodniu kończy się pierwsza część Okresu „zwykłego” i rozpoczyna Wielki Post, czyli czterdziestodniowy czas przygotowania do właściwego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W przygotowaniu tym mają pomóc uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.
  2. We środę na Mszy św. o godz. 17.30 na znak pokuty posypiemy głowy popiołem i rozpoczniemy święty czas nawrócenia. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego – trzy posiłki, w tym jeden do syta. Zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. W tym szczególnym czasie Ojciec Święty wzywa nas, aby tegoroczny post w środę popielcową był dniem postu w intencji pokoju.
  3. Czas Wielkiego Postu to także szczególne dla tego okresu nabożeństwa Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać na zakończenie Mszy świętych niedzielnych. W piątki zaś zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.
  4. W związku z sytuacją na Ukrainie Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w dziś i w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. Będą one przekazane przy pomocy naszej diecezjalnej Caritas.
  5. W stanowickiej remizie będzie prowadzona zbiórka dla miasta Szumsk na Ukrainie.

Potrzebne są : pościel, śpiwory, koce, ręczniki, środki czystości, żywność długoterminowa, ubrania, mundury, hełmy, środki medyczne, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe, latarki, baterie, piły spalinowe, agregaty prądotwórcze, krótkofalówki, kanistry na paliwo. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Prezesem Straży Pożarnej w Stanowicach: 601210643. W remizie pełnione są dyżury od poniedziałku do piątku od godziny 17.00.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.