Ogłoszenia parafialne 23.11.2014 r.

przez | 23 listopada 2014

23 listopada 2014 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata stanowiącą ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu…) można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza Uroczystość jest świętem patronalnym Służby Liturgicznej Ołtarza. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościołów w diecezji.
  2. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Przyszła niedziela będzie I Niedzielą Adwentu.
  3. Dziękuję po raz kolejny za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza. Jak można zauważyć pan Krzysztofowicz z firmy Hades wywiózł nie tylko kontener ale też wszystkie pozostałe śmieci czyli prawie drugi kontener. W ciągu roku ten problem kosztuje ok. 9000 zł. Stąd istnieje konieczność zastanowienia się w jaki sposób zmniejszyć liczbę śmieci albo nad dodatkowymi opłatami od wszystkich użytkowników cmentarza. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł racjonalizatorski to szukamy sposobu jakby się tymi śmieciami mądrze zająć. Na dzisiaj prosimy i złożenie chryzantem w jednym miejscu koło muru, potem oddzielimy doniczki i ziemię żeby nie trzeba było wywozić kontenerem ziemi.
  4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłym tygodniu proszę następujące osoby:

Edward Górski, Stanisław Czerniak, Andrzej Powroźnik, Lucjan Otulak, Tomasz Krajewski