przez | 23 stycznia 2022

na III Niedzielę zwykłą

23.01.2022 r.

Dziś po raz trzeci obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis.

1. III Niedziela Zwykła to Niedziela Słowa Bożego. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (24.01) św. Franciszka Salezego (bpa i dK), we wtorek (25.01) święto Nawrócenia św. Pawła Ap., w środę (26.01) św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek (28.01) św. Tomasza z Akwinu, (prezb. i dK).
  2. We czwartek zakończyła się wizyta kolędowa w naszej parafii. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom za miłe przyjęcie, ciekawe rozmowy i poczęstunki dla ministrantów. Dziękuję ministrantom za trud towarzyszenia podczas kolędy. W sumie odwiedziłem 168 rodzin, o 70 mniej niż w roku 2020, ale o 20 więcej niż w roku ubiegłym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane podczas kolędy. Zebrane ofiary 9.370 zł przeznaczone są na:
    1. Opłaty kurialne, 2. Fundusz remontowy, 3. dla proboszcza. Pozostałe 370 zł przeznaczyłem na cel charytatywny. Dodatkowo otrzymałem 1400 zł ze wskazaniem na fundusz remontowy. Bóg zapłać.
  3. We czwartek jak co tydzień po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę pani Marlena Baka planuje przeprowadzić przed kościołem kwestę na leczenie małej Marceliny ze Strzegomia, u której zdiagnozowano złośliwego guza mózgu. Na leczenie za granicą potrzeba 400 tys. Kwesta będzie polegała na sprzedaży ciast przygotowanych przez dobrych ludzi.