przez | 9 stycznia 2022

na  Niedzielę CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022 r.

1. Przeżywamy dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy ścisły okres Bożego Narodzenia w liturgii. Rozpoczyna się odtąd okres zwykły w liturgii. Jednakże w naszej polskiej tradycji przedłużamy czas Bożego Narodzenia przez śpiew kolęd aż do Święta Ofiarowania Pańskiego (2.02). Przypominamy sobie dziś znaczenie dla nas chrztu świętego. Sakrament ten, stanowiący bramę do wszystkich pozostałych sakramentów, daje życie wieczne, gładzi grzech pierworodny i włącza do wspólnoty Kościoła.
  2. W uroczystość Trzech Króli dla polskich misjonarzy zebraliśmy 484 zł. Bóg zapłać.
  3. W styczniu Msze św. ze względu na kolędę będą odprawiane wg porządku podanego w ogłoszeniach – najczęściej o godz. 9 rano.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

10.01 – Strzegomska parzyste (numery od 16- do końca)

11.01 – Strzegomska nieparzyste 1-17

12.01 – Strzegomska nieparzyste (od zaułek 23 p. Skowronek do końca)

13.01 – Olszańska nieparzyste 1-21

14.01 – Olszańska nieparzyste (od zaułka p. Bobola do końca)

15.01 – Świdnicka cała (od godz. 12, najpierw parzyste)