przez | 26 grudnia 2021

na Niedzielę św. Rodziny

26 grudnia 2021 r.

„Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.”

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Zgodnie z zapowiedzią taca z 2-go dnia Bożego Narodzenia przeznaczona jest na potrzeby WSD w Świdnicy, a po Mszach świętych zbiórka do puszki na diecezjalne duszpasterstwo Rodzin.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: jutro (27.12) święto św. Jana Apostoła, we wtorek (28.12) wspomnienie św. Młodzianków męczenników.
  3. W nadchodzącym tygodniu w piątek kończymy stary rok kalendarzowy 2021 r. i rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022. Niech obfituje w Boże błogosławieństwo dla naszej Parafii i wszystkich mieszkańców. Stary rok pożegnamy w czasie Mszy św. połączonej z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 17. W trakcie Mszy jak co roku przedstawię roczne sprawozdanie finansowe parafii.
  4. W Nowy Rok (1.01) świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. 1 stycznia jest świętem nakazanym.
  5. Zgodnie z zaleceniami biskupa dotyczącymi wizyty duszpasterskiej (kolędy), podobnie jak w roku ubiegłym odwiedzę rodziny, które zaproszą mnie na kolędę – znakiem takiego zaproszenia będzie znak C+M+B+, który uczynimy na naszych domach w Uroczystość Trzech Króli. Plan kolędy wywieszę po następnej niedzieli. Jeśli ktoś wolałby przyjąć księdza w innym terminie proszę o informację w zakrystii lub telefonicznie.
  6. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii. Państwu Kudziom i Łukaszejkom za ofiarowane choinki, panom Stanisławowi, Zbigniewowi i Adamowi za ich oprawienie, udekorowanie i przygotowanie szopki, pani Romie Łydce za przygotowanie kwiatów, panu organiście za ubogacenie liturgii, państwu, którzy posprzątali kościół i wam wszystkim za wspólną modlitwę i śpiew. Bóg zapłać!