przez | 19 grudnia 2021

na IV Niedzielę Adwentu

19.12.2021 r.

„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.”

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Ostatni tydzień porannych Mszy ku czci Matki Najświętszej zwanych roratami. Cieszę się licznym uczestnictwem dotychczas i zachęcam do uczestnictwa w ostatnich czterech.
  2. W piątek kolację wigilijną rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i od wspólnej modlitwy. Niech to będzie wyjątkowy wieczór przeżyty w duchu wiary i pięknej świątecznej tradycji. Pasterka o godz. 22.
  3. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego – pierwszy dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym.
  4. W przyszłą niedzielę, w drugi dzień Świąt 26.12, będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To okazja do modlitwy za rodziny naszej Parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Poradnię Rodzinną w Świdnicy.
  5. Bóg zapłać panom Stanisławowi Bace, Zbigniewowi Szczygłowi i Adamowi Łukaszejko za przygotowanie i postawienie tegorocznej choinki. Dziękuję też jej ofiarodawcom. Bóg zapłać. Chętnych do pomocy w strojeniu choinek proszę o kontakt z panem Stanisławem.
  6. Są jeszcze świece wigilijne Caritasu. Zostały tylko małe po 7 zł. Przy wyjściu są też piękne żłóbki z dzieciątkiem po 15 zł ofiarowane na remont kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  7. We środę, 22 XII od godz. 20 do północy w sanktuarium św. Józefa, przy ul. Kotlarskiej 19 w Świdnicy, będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  8. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: Gacek Małgorzata, Wolińska Renata, Czerniak Halina, Bodniewicz Urszula, oraz Jadrowska Zofia, Lelkowska Edwarda, Makowska Jolanta, Wojewodzic Robert, Cichoń Joanna, Krawczyszyn Krystyna, Burdzy Renata, Wołczański Rafał.