przez | 12 grudnia 2021

na III Niedzielę Adwentu

12.12.2021 r.

„Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko!”

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, drugą w miesiącu.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (13.12) św. Łucji (dz. i męcz.), we wtorek (14.12) św. Jana od Krzyża (prezb. i dK).
  3. Bardzo dziękuję Paniom, które rozprowadziły poświęcone opłatki. Przy tej okazji zebraliśmy 1370 zł + 20 euro na cele remontowe i 3170 na węgiel. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  4. W ubiegłą niedzielę ofiarami do puszki wsparliśmy Polaków na wschodzie – ofiarowaliście na ten cel 436 zł i 25 gr. Bóg zapłać!
  5. We czwartek jak co tydzień Godzina Święta. Godzinna adoracja Najświętszego Sakramanetu.
  6. Zostało jeszcze dużo świec Caritas w cenie 7 zł. Dar serca wesprze dzieci z biednych rodzin a zakupione świece można postawić na świątecznym stole albo na grobie najbliższych zamiast lampek.
  7. W piątek odbyliśmy świąteczną spowiedź. Bóg zapłać paniom, które przygotowały kolację i upiekły ciasto dla spowiadających księży.
  8. Jeszcze 2 tygodnie mamy szanse uczestniczyć w porannych Mszach ku czci Matki Bożej (Roraty) o godz. 7.15. Proszę zwrócić uwagę na układ pozostałych Mszy św.
  9. Pragnących włączyć się w tworzenie grupy synodalnej w naszej parafii proszeni są o zgłoszenie się po więcej informacji do zakrystii do końca adwentu.